Pressiteade – Husqvarna 545 Mark II ja 550XP Mark II

Uus põlvkond Husqvarna 50 cm³ kettsaage viib lõikejõudluse uuele tasemele

Husqvarna toob saadavale kaks uut 50 cm³ kettsaagi – Husqvarna 545 Mark II ja Husqvarna 550 XP® Mark II. Mõlemad saed on ehitatud täiesti nullist, mis tähendab, et nende lõikejõudlus, manööverdusvõime ning vastupidavus on viidud täiesti uuele tasemele. Saagide konstrueerimisel on silmas peetud eelkõige professionaalseid metsamehi ja ning nende tööspetsiifikat, mis hõlmab endas nii väiksemate, kui ka suuremate puude langetamist, järkamist ning laasimist.

Husqvarna 550 XP® Mark II ja Husqvarna 545 Mark II on välja töötatud, tagamaks suuremat jõudlust väiksemate ja keskmise suurusega puude langetamisel. Lõikejõudlus on mõõtühik, millega mõõta tõeliselt mootorsae suutlikkust. Suutlikkus = kiirus, millega mootorsae kõik komponendid – kett, plaat ja mootor suudavad optimaalsetel pööretel koos töötada ning puitmaterjali lõigata. Erinevad Husqvarna poolt läbiviidud testid on tõestanud, et Husqvarna 550 XP® Mark II pakub parimat lõikejõudlust omas klassis võrreldes lähima konkureeriva 50 cm³ mootorsaega.

„Tegemist ei ole mitte lihtsalt uue kettmootorsaega, vaid uue põlvkonnaga, kus kõik põhikomponendid on uued. Husqvarna 550 XP® Mark II mudelil on enneolematu lõikejõudlus, mida on katsetatud ka kõige ekstreemsemates tingimustes, et oleks kindel, et suudame pakkuda ka oma kõige nõudlikumale kliendile nende ootustele vastavat mootorsaagi. Me viime 50 cm³ saagide segmendi täiesti uuele tasemele nii vastupidavuses, lõikejõudluses kui ka manööverdusvõimes“, rääkis G. Simmons, Husqvarna tootejuht.

Uuendused vastupidavuses

Tagamaks vastupidavust ka kõige raskemates tingimuses, on Husqvarna 550 XP® Mark II ja Husqvarna 545 Mark II mudelite jahutussüsteem eelmise põlvkonnaga võrreldes 13% tõhusam. See on võimalik tänu kolmele uuendusele: 1) optimeeritud õhuvoolule, 2) rohkematele jahutusribidele kriitilistes kohtades, mis tagavad parema silindri jahutuse, 3) uuendatud vaheseinale silindri ja karburaatori vahel, mis minimaliseerib soojuse eraldumist, aidates hoida karburaatorit jahedamana ja samas parandades käivitamist kuumades tingimustes. Lisaks uus summutaja, mis aitab hoida temperatuuri madalamal.

Uuendusena on neil saagidel uus õhufilter. Disain on ajendatud suuremast filtreeritavast pinnast, paremast tihendamisest ning Air Injecton™ süsteemist. Tähendab ka seda, et need mootorsaed on varustatud kõige uuema ja kiirema AutoTune™ süütemooduliga, mis aitab saagi karburaatori seadistamisel.

Mugavus ja manööverdusvõime

Uued saed on konstrueeritud igati kasutajatekeskseteks. Väga hästi tasakaalustatud sae korpus tagab väiksema güroskoopilise jõu, annab saele suurepärased manööverdusomadused, tänu millele on saega võimalik pikemalt töötada, ilma et kasutaja väsiks. Ergonoomilised käepidemed lisavad kasutusmugavust. Külmemates tingimustes kasutamiseks on Husqvarna 550 XP®G Mark II ja Husqvarna 545G Mark II varustatud soojendusega
käepidemetega.

Kogenud kasutajat silmas pidades on uutel 50 cm³ kettsaagidel kaks langetusmärki, nii vertikaalne kui ka
horisontaalne. Vältimaks märkide mahakulumist, on need valatud plastikusse.

Saed on toodetud Rootsis, Huskvarna linnas ning nad on varustatud X-CUT™ SP33G ketiga ja X-Force™ juhtplaadiga.
Mõlemad 50 cm³ kettsaed on Eesti turul saadaval alates 2019. aasta märtsi teisest poolest.

Mudelite soovituslikud jaehinnad: 550 XP® Mark II – 875.-/ 550 XP® G Mark II – 949.- / 545 Mark II – 675.- / 545G Mark II – 729.-

Faktid 550 XP® Mark II/ 550 XP® G Mark II kohta:
 Low Vib®
 Air Injection®
 X-Torq®
 AutoTune™
 Soojendusega käepidemed ja karburaator (ainult 550 XP® G Mark II)
 Mootori kubatuur 50,1 cm³
 Võimsus 3.0 kW
 Keti kiirus mootori maksimum pööretel 26,1 m/s
 Soovituslik plaadi pikkus 33-50 cm / 13”-20” (standardis 38 cm / 15”)
 Kaal 5,3/5,5 kg (ilma lõikeseadmeteta)

Faktid 545 Mark II/ 545G Mark II kohta:
 Low Vib®
 Smart Start
 Air Injection®
 X-Torq®
 AutoTune™
 Soojendusega käepidemed ja karburaator (ainult 545 G Mark II)
 Mootori kubatuur 50,1 cm³
 Võimsus 2.7 kW
 Keti kiirus mootori maksimum pööretel 25,4 m/s
 Soovituslik plaadi pikkus 33-50 cm / 13”-20” (standardis 38 cm / 15”)
 Kaal 5,3/5,5 kg (ilma lõikeseadmeteta)
**Lisainfo läbiviidud testide kohta on leitav aadressilt
https://www.husqvarna.com/ee/tooted/kettsaed/newchainsawgeneration/cuttingcapacity/


Loe lisaks


Soovid lisainfot või abi õige seadme valimisel?

Anna meile oma murest, soovist märku ja anname endast parima, et
leida sellele parim lahendus

Võta julgelt ühendust

 

või astu läbi meie esindusest Männiku tee 19, Tallinn 11214
Leia tee meieni